کبوتر لنجان
کبوتر لنجان وبلاگی برای معرفی انواع نژادهای کبوتران نقش زرین شهر به همراه عکسهای آنها 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

معرفی کبوتر دم سفید

این کبوتر یکی از کبوتران قدیمی ایران است که در تمام شهرها طرفداران خود را دارد و در رنگهای زرد و سرخ و سیاه و  سبز و زره ای ودر تمام رنگهای گفته شده به صورت سرور (کوهی) یافت میشود.این کبوترها در دو گروه رنگی سرخ و زرد و گروه رنگی  سیاه و سبز و سرور تقسیم می شوند.در رنگهای سرخ و زردجوجه ها قبل از سن بلوغ احتمال داشتن پر رنگی در دم خود را دارند ولی باریختن و یا کندن  ان پر سفید شده و بی عیب می شوند و قابلیت سرک دم سفید شدن را هم دارند. این دم سفید ها (سرخ و زرد) را نباید با رنگهای سیاه و سرور جفت کرد چون بیشترجوجه ها در دم خود پر رنگی در می اورند و دیگر سفید نمی کنند.

واما رنگهای سیاه و سبز و سرور اینها از جوجه گی دم سفید دارند و اگر داخل دم پر رنگی داشته باشند ان را دیگر سفید نمی کنند ولی اگر با چندین بار کندن پر سفید شد دباره احتمال اینکه  پر رنگی بیاید زیاد است.

دم سفید بدون عیب باید فقط دم سفید داشته باشد وپاچه هاو روی دم (رو غازه وپاچه ها)هم سفید باشد و در هیچ جای بدن پر سفید نداشته باشد تا موردپسند واقع شود.اما در شیراز یک نوع دم سفید مورد پسند است که فقط پرهای دم سفید است ولی زیر پرهای دم (شمعکها)رنگی است..تعداد پرهای دم بیشتر دم سفید ها از کبوترهای معمولی دیگربیشتر است مثلا به جای 12 پر 14 ،16و یا 18 پر هم وجود دارد.برای جوجه گیری بهتر است که سرور دم سفید را با یک رنگ مخالف یکدست جفت کرد تا جوجه های بهتری به عمل اید.

این کبوتر ها در همدان بیشتر بی کاکل هستند وبه مایدم معروفند


کوهی دمسفید
برچسب‌ها: کبوتر مایدم, کبوتر دم سفید, هفت رنگ دم سفید, سرور دم سفید, سیاه دم سفید
[ جمعه سی ام دی ۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۴۲ بعد از ظهر ] [ علیرضا صفایی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

زرین شهر در شهرستان لنجان در سی کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد. و انواع نژادهای کبوتر در این شهر مورد پسند کبوتر بازان است . قصد من از ایجاد این وبلاگ معرفی این کبوتران به تمام افرادی است که در این رشته فعالیت دارند
امکانات وب

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر